Fotoğraf Stüdyosu Işıklar

Fotoğraf Hizmetleri

Dış Mekan Çekimleri

Dış mekân fotoğraf çekiminin organizasyonu, özen gerektiren bir durumdur. Her şeyden önce ne tarz bir çekim istendiğine karar verilmelidir. Verilen karar, fotoğraf sanatçısına mutlaka önceden bildirilmelidir. Tarihi veya doğal konseptler bunlardan bazılarıdır.

Eğlenceli ve keyifli duyguların kameraya yansıtıldığı dış çekim fotoğraflarında, neşe olmazsa olmazdır. Dış çekim fotoğraflarda genel olarak bir konsept belirlenir. Bunun için fotoğrafçı ve müşterilerin çok iyi bir iletişimi olması gerekir. Müşterinin kafasında oluşan konsepti ve vizyonu, fotoğrafçıya aktarmalıdır. Fotoğrafçı da müşterileri profesyonel bir şekilde yönlendirmelidir. 

Doğal ışığın kullanıldığı ve mekanların gerçek renklerden oluştuğu dış çekim mekanları, markaya, fotoğrafçıya ve müşteriye daha samimi gelebilir. Müşteriyi kendine çeken konseptli dış mekân fotoğraf çekimi, istenilen etkiyi yaratmakta stüdyo çekimlerinden daha etkili olabilir. 

Özellikle çanta, ayakkabı, güneş gözlüğü, saat, otomobil çekimlerinde dış mekânın çeşitliliği kullanılabilir. Çeşitliliği ve doğallığı dışında dış mekân fotoğraf çekimi avantajları: 

 1. Doğal Işık Kullanılır.

 2. Anlatılmak İstenen Hikâye, Mekân Seçimi Sayesinde Çok Daha Kolaylaşır.

 3. Stüdyo Çekimlerine Göre Bütçesi Daha Düşüktür.

 4. Günün Her Saati Dilediğiniz Gibi Çekim Yapma İmkanına Sahipsinizdir.

 5. Çekim Açıları Rahatlıkla Hesaplanabilir.

 6. Dış Çekim Teknikleri ile İşleriniz Çok Daha Hızlı Tamamlanabilir.

 7. Konsept Fotoğrafçılığına Elverişlidir.

 8. Ürün Müşterinin Gözünde Canlanabilir.

 9. Ürün Boyutları ve Kullanım Şekilleri Hakkında Daha Detaylı Bilgi Verir.

 10. İnandırıcılığı Yüksektir.

 11. Daha Doğal Karelerden Oluşur.

 12. Mekân Seçiminde Özgür Olunur.

Ürün Çekimleri

Tüketicilerin %67' si online bir satın alma işlemi yaparken görüntü kalitesini " çok önemli" görmektedir!

E-ticarette ürün fotoğrafları, satışlarınızı ve geri dönüşümlerinizi artırmak için oldukça önemlidir. E-ticaret sitenizi bir vitrin olarak düşünecek olursak, ürün fotoğraflarınızda vitrininizde sergilediğiniz ürünleriniz olacaktır. Vitrininiz ne kadar dikkat çekici ve özenle hazırlanmış görünürse, tüketicilerin sitenize olan ilgisi de bir o kadar artacaktır. Ve bunun için; 

Neşe Medya Reklamcılık Neşeli günler için daima yanınızda!